o Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie „Amazonki” jest organizacją samopomocową, niemedyczną, służącą wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi.

Celem ruchu jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia, ułatwienia im podejmowania osobistych decyzji i znalezienia motywacji powrotu do zdrowia oraz uzyskania możliwie najlepszej jakości życia. Jednym z istotnych zadań ruchu jest zaznajamianie społeczeństwa z problematyką wczesnego wykrywania raka piersi, leczenia i rehabilitacji.

Początki społecznego ruchu na rzecz kobiet z rakiem piersi, sięgają roku 1987, kiedy to pod patronatem Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii w Warszawie oraz Obywatelskiego Komitetu Zwalczania Raka powstał pierwszy w Polsce Klub Kobiet po Mastektomii „Amazonki”.

Obecnie ok. 25 tys. członkiń jest zrzeszonych w 210 Klubach i filiach, które w 1993 r utworzyły Federację Polskich Klubów Kobiet po Mastektomii „Amazonki” z siedzibą w Poznaniu.

Puckie Stowarzyszenie założone zostało przy wsparciu Gdańskiego Klubu „AMAZONKI” – 25 maja 1995 r.

16 października 2003 roku Sąd Rejonowy w Gdańsku wpisał nasze Stowarzyszenie do Rejestru Stowarzyszeń i Organizacji Społecznych pod nazwą „Stowarzyszenie Kobiet po Mastektomii AMAZONKI” w Pucku.

Bardzo ważnym czynnikiem naszej działalności są cotygodniowe poniedziałkowe spotkania wszystkich chętnych członków

Dzięki zaangażowaniu i aktywnej działalności kobiet zrzeszonych możliwe jest organizowanie w stowarzyszeniu szeregu spotkań towarzyskich, imprez kulturalnych, edukacyjnych ,sportowych, każdego roku organizujemy wycieczki ,które służą integracji kobiet dotkniętych chorobą nowotworową piersi dając im pomoc psychiczną i wsparcie w trudnej sytuacji życiowej.